2018:

20 april kl 20.30 Konsert med musik av medlemmar ur Konstmusiksystrar, arr: Konserthuset Stockholm

2017:

5 mars kl 16, Konsert i Vindhemskyrkan Uppsala, arr: Uppsala domkyrkoförsamling

5 maj, "Lyssnarfabriken" i Boda skola

15 maj kl 19, Konsert i Missionskyrkan Uppsala, arr: Kammarmusikföreningen i Uppsala

8 juli, Konsert under Ovanmyra kammarmusikdagar, arr: Boda hembygdsföreing

12 juli kl 19, Sommarkvällsmusik i Österhaninge kyrka, arr: Österhaninge församling

13 juli kl 16, Konsert MalvaKvartetten och Magic Mint, arr: Kafé Nyfiket i Rättvik 

22 juli kl 19, Midnattsorkestern Södra Råda Kulturhus

23 juli kl 11, Midnattsorkestern i Hagfors kyrka

23 jul kl 18i, Midnattsorkestern i Övre Ulleruds Kyrka

5 augusti, Konsert på Hildasholm i Leksand, arr: Munthes Hildasholm

18 augusti, Konsert på Världskulturmuséet, arr: Göteborgs pianofestival

19 augusti, Barnkonsert Djurens karneval på Göteborgsoperan, arr: Göteborgs pianofestival

 

2016:

18 januari kl 13, medverkan vid Tandläkarnas examenshögtid, arr: Göteborgs Universitet

11 februari kl 19, Konsert på Kulturhuset Korpen, Skinnskatteberg, arr: Skinnskattebergs kammarmusikförening

12 februari, "Lyssnarfabriken" på Kulturhuset Korpen, Skinnskatteberg, arr: Skinnskattebergs kammarmusikförening

12 mars, Konsert i Allhelgonakyrkan, Stockholm, arr: Allhelgonakyrkans kammarmusikförening

20 mars kl 18, Uruppförande Mörkblå tillit av Mårten Jansson, S:t Perskyrkan, Uppsala, arr: Uppsala Domkyrkoförsamling

25 mars kl 11, Rheinbergers Stabat Mater i Varlakyrkan, Kungsbacka

1 april kl 19, Performance: Tap + Stråkkvartett - Project Examination, med tapdansaren Gustav Borehed, Frilagret Göteborg 

6 april, Kultur i Väst utbudsdag, Regionteater Väst, Uddevalla, arr: Kultur i Väst

23 april, String across the Baltic Sea, MalvaKvartetten uruppför verk av kompositionsstudenter i Sverige och Estland. arr: Tallinns                                      Musikhögskolan, Tallin, Estland

27 april kl 19.30 , Qui a tué le Tango, Klubb Ankaret Göteborg

28 april kl 21, Qui a tué le Tango, HiJazz Uppsala

6 juni kl 18, Festkonsert tillsammans med sopran Anna Lindqvist, Fasterna kyrka, arr: Rimbo pastorat

12 juni kl 18, Pergolesis Stabat Mater och Vivaldis Gloria, Mikaelskyrkan Örebro, arr: Voxette 

27 juni kl 19.30, Midnattsorkestern, Gräfsnäsgården Göteborg, arr: Göteborgs stad

28 juni kl 12.00, Midnattsorkestern, Altplatsen Västra frölunda, arr: Göteborgs stad

1 juli kl 19.00, Midnattsorkestern, Välenkolonin Askim, arr: Göteborgs stad

2 juli kl 14, "Lyssnarfabriken", Mariestads Residens, arr: Old Ox-festivalen och Mariestads kommun

17 juli kl 19, Midnattsorkestern, Flunsåsparken Göteborg, arr: Göteborgs stad

20 juli kl 19, Midnattsorkestern, Sunnemo kyrka

21 juli 19, Midnattsorkestern, Ekshärads kyrka

22 juli 19, Midnattsorkestern, Munthes Hildasholm, Leksand

23 juli 19, Midnattsorkestern, Åhls kyrka, Insjön

27 juli 19, Midnattsorkestern, Gränna kyrka

31 juli 18, Midnattsorkestern, Vinbergs kyrka, Falkenberg

19 augusti kl 18, mingelmusik, Örebro Konserthus

16 september kl 11, MCV utbudsdag, Stora teatern Göteborg, arr: MCV

1 oktober kl 19, MalvaKvartetten&Mikael Godée, Aggers hus, Hallsberg

5 oktober kl 12, MalvaKvartetten&Mikael Godée, Nissanscenen arr: Halmstad stadsbibliotek

6 oktober kl 19, MalvaKvartetten&Mikael Godée, Nordiska akvarellmuseet, Skärhamn

7 oktober kl 19.30, MalvaKvartetten&Mikael Godée, Gerlesborgsskolan Hamburgsund

8 oktober 14, MalvaKvartetten&Mikael Godée, Hagakyrkan Göteborg

9 oktober kl 19, Konsert i Prostgårdslagårn, Torsby , arr: Torsby Kammarmusikvänner

10 oktober, "Lyssnarfabriken" skolor i Torsby och Sysslebäck, arr: Torsby kommun 

15 oktober kl 16, Konsert, Humlan Södertälje, arr: Södertälje Kammarmusikförening

18-19 oktober, "Lyssnarfabriken" Ale Kulturrum, arr: Ale kommun

5 november kl 18, Allhelgonamusik, Lötenkyrkan, arr: Gamla Uppsala församling

6 november kl 11, Allhelgonamusik, Hässelby missionskyrka

27 november kl 19.30 MalvaKvartetten och Konstmusiksystrar, fem uruppföranden, Midsommargården, arr: Samtida musik 

2015:

9 januari kl 13, medverkan vid Tandläkarnas examenshögtid, arr: Göteborgs Universitet

30 januari kl 18, Strings across the Baltic, uruppförande, arr: Musikhögskolan i Tallinn

28 februari kl 15, Tångaskolans aula, Falkenberg, arr: Falkenbergs konsertförening

22 mars kl 15, Skinnskatteberg, arr: Skinnskattebergs kammarmusikförening

3 april kl 11.15, Långfredagsgudstjänst i Lötenkyrkan Uppsala, arr: Gamla Uppsala församling

9 april kl 19, Emil Brandqvist trio + MalvaKvartetten, Folkets hus Vänersborg, arr: Vänersborgs musikförening

17 maj kl 18, Haydns Kleine Orgerlmesse, Landvetter kyrka, arr: Landvetter och Härryda församling

24 maj kl 18, Välgörenhetskonsert för Hoppets Stjärna, Lötenkyrkan Uppsala

29 maj kl 13, medverkan vid Tandläkarstudenternas examenshögtid, arr: Göteborgs Universitet

30 maj kl 21, Niclas Ekholm med band + MalvaKvartetten, East West Örebro

31 maj kl 11, medverkan i gudstjänst, Hässelby Missionskyrka

15 juni, Masterclass för Peteris Vasks, Åkerby Herrgård, arr: Nora Kammarmusikfestival

28 juni kl 19, Konsert i Skummeslövs kyrka, arr: Skummeslövs församling

28 juli, Konsert på Hildasholm, Leksand, arr: Munthes Hildasholm

10 september, medverkan vid Acne Productions inflyttningsfest, Stockholm

12 september kl 16, Barnföreställning, Katarina församlingshem, arr: Allhelgonakyrkans kammarmusikförening

27 september kl 18, Kammarmusikkonsert i Lötenkyrkan, Uppsala

5-25 oktober, Turné med "Glad i magen, arg i tårna" i Norrbottens län, arr: Norrbottensmusiken

7 november kl 18, Händels Messias, Surte Kyrka, Göteborg

8 november kl 18, Händels Messias, Allhelgonkyrkan, Göteborg

28 november kl 18, Adventskonsert, Lötenkyrkan, Uppsala

5 december, Poulencs Gloria, MalvaKvartetten sitter stämledare i Nya Kammarorkstern, Bälinge Kyrka

6 december, Poulencs Gloria, MalvaKvartetten sitter stämledare i Nya Kammarorkstern, S:t Pers Kyrka